A Ehliyet Belgesi Kursu

A Ehliyet Kursu

A Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

A sınıfı ehliyetler günümüzde karayollarında giderek sayısı artan motosikletlerin sürüşünde gerekli olan ehliyet türlerinden biridir. Diğer A sınıfı olarak bilinen A1 sınıfı ehliyet ve A2 ehliyetlere göre yaş kısıtlaması 24 yaş veya yaş dolmamış ise en az 2 yıl A2 ehliyet sahip olunması bunun yanında 20 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ayrıca kurslara devamlılık sağlanmalı, sağlık raporu sorunsuz olmalı, yazılı ve uygulamalı sınavın başarı ile geçilmesi gerekmektedir. Motor kullanma ehliyeti alacak olan kişilere için ehliyet türleri motorun tekerlek sayısı ve motor gücüne bağlı olarak değişmektedir.

A Sınıfı Ehliyet Kimlere Yöneliktir?

– 35 KW üzeri ve ağırlığının gücüne oranı 0,2’yi geçen motosiklet kullanıcıları A sınıfı ehliyeti alabilir.

-A grubu sürücü belgelerinin her biri için farklı yaş sınırları bulunmaktadır. A1 ehliyet alabilmek için 16 yaşını doldurmanız gerekir.

-A2 ehliyet belgesine sahip olmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.

– A ehliyetine sahip olabilmeniz için ise 24 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.

– Eğer 24 yaşını doldurmamış ise,  20 yaşını doldurmuş olup 2 yıllık A2 ehliyete sahip motosiklet sürücüleri A2 ehliyetine sahip olabilmektedirler.

A Sınıfı Ehliyetin Kapsamı Nedir?

A sınıfı ehliyete sahip olan kişiler M – A1 – A2 ehliyetlerinin kullanabildiği diğer motosikletleri de kullanabilirler.

A Sınıfı Ehliyet Kaç CC Motosiklet Kullanabilir?

İki tekerlekli taşıtların hepsi motosiklet olarak bilinmektedir. Ancak motosikletler güç ve özelliklerine göre çeşitli modellere sahiptir. A grubunu veya A grubuna ait herhangi başka sınıf ehliyeti almak istiyorsanız, kullanacağınız motora göre almalısınız. Motosikletin beygir gücünü ve motor hacmini bilerek karar vermeniz gerekmektedir. A sınıfı ehliyetin kullandığı motosiklet cc ‘si motosikletler grubunda en yükseğidir.  A sınıfı ehliyet sürücüleri 600 cc motor hacmi ve 48 beygir gücündeki motosikletleri kullanabilirler.

A Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

– T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi

– Diploma fotokopisi, öğrenim belgesi ya da en az lise öğrenci belgesi
– Sicil beyanı
– Sağlık kurumlarından alınmış A sınıfı ehliyet alabilir raporu
– 24 yaşını doldurmuş olmak ya da 2 yıllık A2 ehliyete sahip olmak
– Kurs Başvuru formu
– 2 Adet biyometrik fotoğraf

A Sınıfı Ehliyet Kursu Eğitim İçeriğimiz

A sınıfı ehliyet almak isteyen kursiyerlerimiz ilk olarak yazılı sınava girmek zorundadır. Bu nedenle yazılı sınavda çıkabilecek konular ele alınarak sizlere kurs hizmetleri sunmaktayız. Daha sonra yazılı sınavdan başarı ile geçtikten sonra sürüş eğitimi yani direksiyon eğitimleri sunmaktayız. İlk olarak kursiyerlerimize isteklerine göre 2 saatlik bir simülatör eğitimi sunmakta böylece motosikleti tanıması ve trafikte güvenli kullanmasını sağlamaktayız. A sınıfı ehliyeti almanızı sağlarken alanında deneyimli ve uzman eğitmenlerimizle hizmet sunmakta ve direksiyon sınavından başarı ile geçmenizi sağlamaktayız