CE Ehliyet Belgesi Kursu

CE Ehliyet Kursu

CE Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

CE sınıfı ehliyet, römork ağırlığı 12000 kilogramın üzerinde olan, kamyon ve tır gibi büyük araçların römork ya da yarı römork takılı birleşik tiplerinin kullanımı için alınması zorunlu olan sürücü belgesidir. CE sınıfı ehliyete sahip kişiler aynı zamanda M, B, BE, B1, C, C1, C1E ve F sınıfı ehliyetlerin kullanabileceği araçları kullanmaya da yetkilidir.  Yani motor hacmi 125 cc’yi geçmeyen, motor gücü 4 kilovatın altında ve hızı saatte 45 kilometreyi geçmeyen MOPED’leri kullanabilir. Otomobilleri ve kamyonetleri,  karavanları, traktörleri, motor bisikletleri,  ağırlığı en fazla 400 kilogram motor gücü 15 kilovatın altında 4 tekerli motorları sürebilirler. Ağırlığı 3500-7500 arasındaki kamyonet ve çekicileri, ve kamyonetleri, maksimum ağırlığı 3500 kilogram römorkları kullanma yetkisine sahip olurlar.

CE Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

CE sınıfı ehliyet oldukça geniş ehliyet sınıfını kapsayan özel bir ehliyettir. Bu yüzden aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir.

– 21 yaşını doldurmuş olunması gerekir.
– Daha önceden C sınıfı ehliyet sahibi olunması gerekir.
– C sürücü belgesi almanıza engel teşkil edecek sabıka kaydının bulunmaması gerekir.
– Sürücü olabileceğinize engel durum teşkil etmediğini gösteren sağlık raporu gereklidir.

CE Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

CE sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– C sınıfı sürücü belgesi ve fotokopisi
– Diploma veya eğitim durumunu gösterir belge
– 10 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Kan grubu kartı
– Sicil beyanı

CE Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

CE sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler öncelikle C sınıfı bir ehliyete sahip olmalıdırlar. C sınıfı ehliyet almak istiyorum diyorsanız, BURAYA tıklayarak uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen C sınıfı ehliyet hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sürücü adayı teorik dersleri alır ve yazılı sınava girer. MEB tarafından yapılan e-sınavdan 70 puan aldığı taktirde sınavı başarıyla geçmiş demektir. Daha sonra direksiyon dersleri almaya başlar ve kendini hazır hissettiği taktirde direksiyon sınavına girer. Yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

CE Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.