F Ehliyet Belgesi Kursu

F Ehliyet Kursu

F Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

F Sınıfı Ehliyet Nedir?

F sınıfı ehliyet lastik tekerlekli traktör kullanacak kişilerin alması zorunlu olan ehliyet türüdür. Halk arasında traktör ehliyeti olarak da bilinir.
F sınıf ehliyet sahibi kişiler MOPED kullanma hakkınada sahiplerdir.
Traktör ve MOPED dışında F ehliyet ile başka bir araç kullanmak yasal değildir.
Geçerlilik süresi 10 yıl olarak belirtilmiştir.

F Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

F sınıfı ehliyeti alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak, sağlık durumunun traktör kullanmaya uygun olduğunu gösteren sağlık raporunu sahip olmak ve sürücü belgesi almasına engel teşkil edecek herhangi bir sabıka kaydının bulunmaması gerekmektedir.

F Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

– Kimlik fotokopisi
– Diploma veya eğitim durumunu gösterir belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Sicil beyanı

F Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

F sınıfı ehliyet sahibi olabilmek için bu ehliyetin eğitimini veren sürücü kurslarından birine kayıt olmak ve teorik eğitimleri tamamlamak gerekmektedir. Daha sonra F sınıfı ehliyet sınavından başarılı olmak gerekmektedir. Sonrasında ise kurs tarafından verilecek direksiyon derslerini tamamlayarak direksiyon sınavından başarılı olmak gerekmektedir. Tüm süreci tamamladıktan sonra kurstan alınacak belge ile nüfus müdürlüğüne giderek ehliyetinizi alabilirsiniz.

F Sınıfı Ehliyet Ücreti Ne Kadar?

F ehliyet kursu ücreti bulunduğunuz şehirdeki sürücü kurslarının taban fiyatlarına göre değişmektedir. Kurs ücretinden sonra belirli yerlere harçlar yatırılması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi hemen bizi arayarak alabilirsiniz.