G Ehliyet Belgesi Kursu

G Ehliyet Kursu

G Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

G sınıfı ehliyet iş makinesini kullanmanıza izin veren ehliyet türüdür. Ancak G sınıfı ehliyet tüm iş makinalarını kullanamaz. İş makinası kullanabilmeniz için o iş makinasına ait sertifikaya sahip olmanız gerekmektedir. Hangi iş makinasına ait sertifikanız varsa o iş makinası özelinde G sınıfı ehliyet almış olursunuz.

G Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?
G sınıfı ehliyetini iş makinası operatörleri alabilir. Operatör olabilmek için de kullanacağınız iş makinasının sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Örneğin forklift kullanan bir operatör forklift operatörlüğü sertifikası ile G sınıfı ehliyete başvurarak yalnızca forklift için G sınıfı ehliyetini almış olur ve bu belge ile trafiğe çıkabilir. Aksi takdirde iş makinalarının G sınıfı ehliyet almamış operatörleri tarafından bir yerden bir yere götürmek için trafiğe çıkartılmaları yasaktır.

G Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
– Kimlik fotokopisi
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Diploma – eğitim durumunu gösteren belge
– Sağlık raporu
– Ehliyet için başvuracağınız iş makinasına ait operatörlük belgesi

G Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?
İş makinesi ehliyeti veren bir sürücü kursuna kayıt yaptırarak teorik eğitimleri almanız ve 50 sorudan oluşan iş makinası ehliyet sınavında başarılı olmanız gerekmektedir. Daha sonra iş makinası sürüş dersleri görerek direksiyon sınavına hazırlanmak ve direksiyon sınavında da başarılı olmak gerekmektedir. Daha sonra kursumuzun vereceği ehliyet sertifikası ile nüfus müdürlüğüne giderek ehliyetinizi alabilirsiniz.

G Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?
G sınıfı ehliyet fiyatları ve maliyetleri iş makinasının türüne göre değişkenlik gösterir. Hangi iş makinası için ehliyet almak istiyorsanız bu konuda bizimle iletişime geçerek bilgi almalısınız.