A1 Ehliyet Belgesi Kursu

A1 Ehliyet Kursu

A1 Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

Motor ehliyet sınıfları 5 gruba ayrılmıştır. İki, üç veya dört tekerlekli motosikletlerin ehliyet grupları; M sınıfı, A1 sınıfı, A2 sınıfı,  A sınıfı ve B1 sınıfı ehliyettir. A1 sınıfı ehliyet, 125 cc altındaki 2 veya 3 tekerlekli motosikletleri kullanacakların alması zorunlu olan sürücü belgesidir. A1 sınıfı ehliyet sahipleri aynı zamanda M sınıfı ehliyetlerin kullanabildiği araçları da kullanabilirler.

A1 Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

– 16 yaşını doldurmuş olmak
– A1 sınıfı sürücü belgesi almanıza engel teşkil edecek sabıka kaydı bulunmamak
– Sürücü olabileceğinize dair sağlık raporu

A1 Ehliyet İçin Yaş Sınırı Nedir?

A1 ehliyeti motor ehliyetidir. Sürücü adaylarının A1 ehliyetine sahip olabilmesi için bazı şartları sağlaması gerekir. Bunlardan biri de yaşını doldurmasıdır.  Kanunlara göre A1 ehliyetini alma yaşı 16’dır.  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Tempo Sürücü Kursu olarak uzman eğitmenlerimizle sonuna kadar yanınızda bulunmaktayız. 16 yaşını doldurmuş ve ehliyet almasında sakınca olmayan tüm vatandaşlara A1 ehliyetini vermekteyiz.

A1 Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

– Kimlik fotokopisi
– Diploma veya öğrenim durumunu gösterir belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Sabıka beyanı
– 18 yaşını doldurmamış olanlardan veli veya vasi muvafakat namesi

A1 Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

A1 sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler bir sürücü kursuna kayıt olarak teorik eğitim almalıdırlar. Sürücü adaylarımıza motor, ilk yardım, trafik ve trafik adabı konularında dersler verilir. Derslerini alan sürücü adayları yapılacak olan teorik sınava girerler. Teorik sınavda 12 adet ilkyardım sorusu, 9 adet araç tekniği sorusu, 23 adet trafik bilgisi sorusu ve 6 adet trafik adabı sorusu sorulur. Sınavdan başarılı olduğu takdirde direksiyon dersleri almaya başlarlar. Pratik yaparak ve sürüş eğitimini alarak yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursumuzun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

A1 Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Sürüş eğitimlerini tamamlayan ve teorik sınavı başarıyla geçen sürücü adayları direksiyon sınavına girmek için hazır hale gelirler. Motor ehliyeti olan A1 ehliyetini almak isteyen sürücü adayları 2 aşamalı sınava girerler. Trafik içinde 30 dakikalık ve özel parkurda 5 dakikalık olacak şekilde sınav tamamlanır. Tempo Sürücü Kursu’ muza kaydınızı yaptığımız andan itibaren başlayan tüm süreçte yanınızda yer almaktayız. Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.