C Ehliyet Belgesi Kursu

C Ehliyet Kursu

C Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

C Sınıfı Ehliyet Nedir?

C sınıfı ehliyet, kamyon ve çekici kullanacakların alması zorunlu olan sürücü belgesidir. C sınıfı ehliyete sahip olanlar her çeşit kamyonu rahatlıkla kullanabilmektedir.  C sınıfı ehliyet sahipleri aynı zamanda M, B, B1, C1 ve F sınıfı ehliyetlerin kullanabildiği araçları da kullanabilirler. Yani otomobil, traktör, kamyonet, kamyon ve azami kişi sayısı 14′ ü aşmayan taşıtları kullanılabilmektedir.

C Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

C sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarında bulunması gereken şartlar vardır. Bu şartlar şunlardır:

– 21 yaşını doldurmuş olması zorunludur.
– Önceden B sınıfı ehliyet sahibi olması gerekmektedir. Çünkü B sınıf ehliyeti olmayan sürücü adayları C sınıfı ehliyet başvurusu yapamaz.
– C sınıfı sürücü belgesi almanıza engel teşkil edecek sabıka kaydının bulunmaması gerekmektedir.
– Sürücü olabileceğinize dair sağlık raporunu alabilecek durumda olanlar C sınıfı ehliyet sahibi olmaktadır.

C Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

C sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– B sınıfı sürücü belgesi ve fotokopisi
– Diploma veya eğitim durumunu gösterir belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Sicil beyanı

C Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

C sınıfı ehliyet almak isteyen kişilerin yazılı sınav parası yatırarak teorik sınava girmesine gerek yoktur.  Çünkü C sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının halihazırda B sınıfı ehliyetlerinin olması gerekmektedir. Yalnızca direksiyon dersleri almaları ve hazır oldukları takdirde direksiyon sınavına girmeleri yeterlidir.  Direksiyon sınavından başarılı bir şekilde geçmeleri yeterlidir. Daha sonra sürücü kurslarından alacakları belge ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

C Sınıfı Ehliyet Harcı ve C sınıfı Ehliyet Fiyatları Ne Kadardır?

C sınıfı ehliyet harç ücretleri her yıl değişmektedir. Harç miktarı, değerli kağıt bedeli, vakıf payı ücretleri çıkarılarak toplam bedel belirlenir. Ehliyet harçları devlete, sınav ücretleri ise Milli Eğitim Bakanlığı’na ödenmektedir.  Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.