D1E Ehliyet Belgesi Kursu

D1E Ehliyet Kursu

D1E Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

D1E sınıfı ehliyet römorklu minibüsleri kullanacak kişilerin alması zorunlu olan belgedir. D1E sınıfı sürücü belgesine sahip bir kişi M, B, BE, B1, D1 ve F sınıflarının kullandığı araçları da kullanabilmektedirler. Yani motor hacmi 125 cc’den küçük, motor gücü 4 kilowatın altında ve saatte hızı 45 kilometreden düşük motosikletleri veya mopedleri kullanabilirler. Otomobilleri, kamyonetleri, ATV UTV gibi motor gücü 15 kilovatı geçmeyen ve motor ağırlığı 400 kilogramı aşmayan 4 tekerlekli motosikletleri kullanabilirler. Ek olarak minibüsleri ve lastik tekerli traktörü kullanma hakkına sahip olurlar.

D1E Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

D1E ehliyet sınıfı, D1 sınıfının alt koludur. D1E sınıfı ehliyet alınca aslında römork takılı birleşik D1 sınıfı araç kullanma ehliyetine sahip olunmaktadır. D1E sınıfı ehliyeti almanın şartları şunlardır:

– D1E ehliyet yaş sınırı nedir? 21 yaşını doldurmuş olmak yaşla ilgili ilk şarttır.
– D1E sınıfı araç kullanmak için sağlık raporu bulunanlar
– Sürücü olmaya engel teşkil edecek sabıka kaydının olmaması
– Sürücü belgesine süresiz olarak el koyulmamış olması
– D1 sınıfı ehliyet sahibi olmak

D1E Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

D1E sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Diploma veya eğitim durumunu gösterir belge
– Sağlık raporu
– D1 sınıfı ehliyet fotokopisi
– Sicil beyanı

D1E Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

D1E sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler öncelikle D1 sınıfı bir ehliyete sahip olmalıdırlar. D1 sınıfı ehliyet almak istiyorum diyorsanız, BURAYA tıklayarak uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen B sınıfı ehliyet hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sürücü adayı teorik dersleri alır ve yazılı sınava girer. MEB tarafından yapılan e-sınavdan 70 puan aldığı taktirde sınavı başarıyla geçmiş demektir. Daha sonra direksiyon dersleri almaya başlar ve kendini hazır hissettiği taktirde direksiyon sınavına girer. Yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

D1E Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Kurs ücreti bulunduğunuz ildeki kurs fiyatlarına göre farklılık göstermektedir. D1E sınıfı ehliyet almanın maliyetini en doğru şekilde öğrenebilmek için ehliyet kursumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.