C1E Ehliyet Belgesi Kursu

C1E Ehliyet Kursu

C1E Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

C1E Sınıfı Ehliyet Nedir?

C1E sınıfı ehliyet, C sınıfı ehliyetin alt kollarından birisidir. Bu ehliyeti almanın bazı özel şartları bulunmaktadır. Çünkü C1E sınıfına ait araçlar boy ve ağırlık bakımından yüksek kapasitedeki araçlardır. Kullanımları zor olduğu için, almanın özel şartları bulunmaktadır. C1E sınıfı ehliyet, ağırlığı 12000 kilogramın altında olan römorklu ya da yarı römorklu kamyon ve çekici kullanacakların alması zorunlu olan sürücü belgesidir. C1E sınıfı ehliyet sahipleri aynı zamanda M, B, BE, B1, C1 ve F sınıfı ehliyetlerin kullanabildiği araçları da kullanabilirler.

C1E Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

– 18 taşını doldurmuş olmak
– C1 sınıfı ehliyet sahibi olmak
– C1 sürücü belgesi almanıza engel teşkil edecek sabıka kaydı bulunmamak
– Sürücü olabileceğinize dair sağlık raporunu alabilecek durumda olmak

C1E Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

C1E sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– C1 sınıfı sürücü belgesinin daha önceden olması ve C1 sınıfı ehliyetinin fotokopisi
– Diploma veya eğitim durumunu gösterir belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– C1E ehliyeti almasına teşkil eden sağlık sorunları olmadığını gösteren sağlık raporu
– Sicil beyanı

C1E Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

C1E sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler öncelikle C1 sınıfı bir ehliyete sahip olmalıdırlar. C1 sınıfı ehliyet almak istiyorum diyorsanız, BURAYA tıklayarak uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen C1 sınıfı ehliyet hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sürücü adayı teorik dersleri alır ve yazılı sınava girer. MEB tarafından yapılan e-sınavdan 70 puan aldığı taktirde sınavı başarıyla geçmiş demektir. Daha sonra direksiyon dersleri almaya başlar ve kendini hazır hissettiği taktirde direksiyon sınavına girer. Yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

C1E Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır?

C1E sınıf ehliyete sahip kişilerin kullanabileceği araçlar oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. B, BE, B1, C1, F ve M ehliyet sınıflarına ait tüm araçları rahatlıkla kullanabilirler. Otomobilleri, motor bisikletleri, traktörleri kullanabilirler. Ayrıca ağırlığı minimum  3500 maksimum 7500 arasındaki kamyonetleri, römork veya yarı römorkları kullanabilirler. Ağırlığı 3500 ve 7500 kilogram arasındaki kamyonet ve çekicileri kullanabilirler. Ağırlığı 400 kilogramı geçmeyen ve motor gücü 15 kilovatın altındaki 4 tekerlekli motorları kullanabilirler.

C1E Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.