BE Ehliyet Belgesi Kursu

BE Ehliyet Kursu

BE Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

BE Ehliyet Nedir?

B sınıfı ehliyeti kapsamına giren ehliyetlerden birisi BE sınıfı ehliyettir. BE sınıfı ehliyet, karavan ehliyeti olarak bilinmektedir.  Azami ağırlığı 3500 kilogramı geçmeyen römorklu otomobil ve kamyonetleri kullanacakların alması zorunlu olan sürücü belgesidir. BE sınıfı ehliyet sahipleri aynı zamanda M, B, B1 ve F sınıfı ehliyetlerin kullanabildiği araçları da kullanabilirler.

BE Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

BE sınıfı ehliyeti almak için gerekli şarlar bulunmaktadır. Bu şartlar şunlardır: 

– En az 18 yaşını doldurmuş olanlar BE sınıf ehliyeti alabilmektedir.
– B sınıfı ehliyete sahip olanlar BE sınıf ehliyeti alabilmektedir. Çünkü BE ehliyete sahip olan kişiler otomatik vitesli ve düz vitesli araçları da kullanabilmektedir.
– BE sürücü belgesi almasına engel teşkil edecek sabıka kaydı olmayanlar
– Sürücü olabileceğine dair sağlık muayenesinden geçenler ve sağlık raporu alacak durumda olanlar

BE Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

B sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– Diploma veya öğrenim belgesi
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Sabıka beyanı

BE Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

BE sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler öncelikle B sınıfı bir ehliyete sahip olmalıdırlar. B sınıfı ehliyet almak istiyorum diyorsanız, BURAYA tıklayarak uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen B sınıfı ehliyet hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sürücü adayı teorik dersleri alır ve yazılı sınava girer. MEB tarafından yapılan e-sınavdan 70 puan aldığı taktirde sınavı başarıyla geçmiş demektir. Daha sonra direksiyon dersleri almaya başlar ve kendini hazır hissettiği taktirde direksiyon sınavına girer. Yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

BE Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Kursumuza kaydınızı yaptırdıktan sonra işinde uzman eğitmenlerimiz ile teorik derslerinizi almaktasınız. Yazılı sınav ücretini yatırarak sınavdan başarıyla geçmeniz halinde direksiyon derslerine başlamaktasınız.  Ehliyet harç ücretini yatırarak direksiyon sınavına girmektesiniz. Direksiyon Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.