A2 Ehliyet Belgesi Kursu

A2 Ehliyet Kursu

A2 Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

Motor gücü 35 kilovatı geçmeyen motosiklet sürücülerine verilen ehliyet türü A2 ehliyettir. İki tekerlekli motosikletler için 35 kilovatı geçmemesi gerekir.  Diğer türlü üç tekerlekli motosiklet kullanan ve motor gücü 15 kilovatı aşmayan  motosiklet kullanıcılarına da bu ehliyet verilir. A2 sınıfı ehliyet, 600 cc altındaki 2 veya 3 tekerlekli motosikletleri kullanacakların alması zorunlu olan sürücü belgesidir. A2 sınıfı ehliyet sahipleri aynı zamanda M ve A1 sınıfı ehliyetlerin kullanabildiği araçları da kullanabilirler.

A2 Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

– 18 yaşını doldurmuş olmak
– A1 sınıfı sürücü belgesi almanıza engel teşkil edecek sabıka kaydı bulunmamak
– Sürücü olabileceğinize dair sağlık raporu

A2 Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

– Kimlik fotokopisi
– Diploma veya öğrenim durumunu gösterir belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf = Son 6 ay içinde çekilmiş ve biyometrik şekilde olması gerekmektedir.
– Sağlık raporu
– Sabıka beyanı  – Adli Sicil Belgesi = Ehliyet almasına engel herhangi bir durum olmadığını göstermek amacıyla istenir.

A2 Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır? A2 Ehliyet Alanlar Kaç cc Motor Kullanabilir?

A2 sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler bir sürücü kursuna kayıt olarak teorik eğitim almalıdırlar. Motor, ilk yardım, trafik ve trafik adabı konularında dersler alan sürücü adayları yapılacak olan teorik sınavdan başarılı olduğu takdirde direksiyon dersleri almaya başlarlar. Pratik yaparak ve sürüş eğitimini alarak yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursumuzun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

A2 ehliyet alanların kullanabileceği motor gücü 35 kilovattır yani 47 beygire karşılık gelir.  Yani 600 cc’ye kadar bir hacme sahip motosikletleri kullanabilirler. 

A2 Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Motor gücü 35 kilovatı geçmeyen, motor gücünün motor ağırlığına oranı 0.2 olan sepetli veya sepetsiz fark etmez iki tekerlekli motosiklet kullanıcılarına A2 sınıf ehliyet vermekteyiz. Ayrıca motor gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli kullanıcılara da A2 ehliyeti vermekteyiz. Teorik derslerden sürüş derslerine kadarki tüm süreçte sürücü adayımızın yanında yer almaktayız. Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.