D Ehliyet Belgesi Kursu

D Ehliyet Kursu

D Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

D ehliyet nedir, D ehliyet nasıl alınır, D ehliyet alma şartları nelerdir, D ehliyet fiyatı ne kadar sorularınızın cevabını bulabileceksiniz. Yolcu sayısı dahil minimum koltuk sayısı 18  olan araçlara otobüs denir. D sınıfı ehliyet, otobüs kullanacak kişilerin alması zorunlu olan ehliyet sınıfıdır.  D sınıfı ehliyete sahip olan kişiler aynı zamanda M, B, B1, D1 ve F sınıfı ehliyetlere sahip kişilerin kullanabildiği araçları da kullanabilmektedirler. Yani motor hacmi 125 cc’yi geçmeyen ve motor gücü 4 kilovattan az mopedleri, otomobilleri, kamyonetleri, ATV UTV gibi 4 tekerlekli motosikletleri kullanabilirler. Ayrıca minibüsleri ve lastik tekerlekli traktörleri de kullanma hakkına sahip olurlar.

D Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

D sınıfı ehliyeti almak içi gerekli şartlar bulunmaktadır.

– D ehliyeti yaşı kaçtır ? D ehliyeti almak için 24 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
– Daha önceden B sınıfı ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.
– D sınıfı sürücü belgesi almanıza engel teşkil edecek sabıka kaydının bulunmaması gerekmektedir.
– Sürücü olabileceğinize dair sağlık engelinizin olmaması ve sağlık raporunu alabilecek durumda olmanız gerekmektedir.

D Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

– Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
– Önceden almış olduğunuz B sınıfı sürücü belgesi ve fotokopisi = D sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adayıysanız, öncesinde B sınıfı ehliyetinizi olması gerekmektedir.
– Diploma veya eğitim durumunu gösterir belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sürücü olmanıza engel bir durumunuz olmadığını gösteren sağlık raporu
– Sicil beyanı

D Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

D sınıfı ehliyet almak isteyen kişilerin halihazırda B sınıfı ehliyetlerinin olması gerektiği için teorik dersleri tekrar alıp teorik sınava girmesine gerek yoktur. Yalnızca direksiyon dersleri alarak hazır oldukları anda direksiyon sınavına girerler. Yaklaşık ehliyet kursuna başvuru yaptıktan sonra bir ay içinde direksiyon sınavına girebilirler. Tek şart direksiyon sınavını başarıyla geçmeleridir. Başarılı olan sürücü adaylarının ehliyet dosyaları hazırlanır. Ehliyet harç ücreti ve kart ücreti ödenir. Daha sonra sürücü kursumuzdan alacakları belge ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

D Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kayıt için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.