M Ehliyet Belgesi Kursu

M Ehliyet Kursu

M Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

M sınıfı ehliyetler motor hacmi 125cc’yi geçmeyen ve motor gücü 4kw’nın altında olan  küçük motorlu taşıtlar için alınır.  Ayrıca hızı saatte 45 kilometrenin altında olan 2, 3 ve 4 tekerlekli motosiklet veya MOPED’ leri kullanabilmek için alınması zorunlu olan ehliyet sınıfıdır. MOPED, motorlu bisiklet anlamına gelmektedir. “B sınıfı ehliyetim var, M sınıfı ehliyet almama gerek var mı?” Eğer B sınıfı ehliyetiniz varsa, M sınıfı araç ehliyeti almanıza gerek kalmaz.  M sınıfı sürücü belgesi alma yaşı, alma şartları ve M sınıfı ehliyet fiyatları ile ilgili bilgilere sayfanın devamında ulaşabilirsiniz.

M Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

 

– M sınıfı ehliyet yaşı kaçtır? M sınıfı ehliyeti alabilmek için ilk olarak 16 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

–  TC vatandaşı olmalı ve bir sürücü kursuna yazılmanız gerekmektedir. 

– En az ilkokul düzeyinde eğitim görmüş olmak ve ilkokul diplomasına sahip olmanız gerekmektedir.

– Sağlık kurumlarından sürücü olabileceğine dair sağlık raporu almış olmanız gerekmektedir. Uzman tarafından verilmelidir.

– Sürücü belgesine süresiz olarak el koyulmamış olmak

– TC vatandaşı olmanız gerekmektedir.

M Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

MOPED denilen taşıtları M sınıfı ehliyetiniz ile kullanabilirsiniz. M sınıf ehliyet almak istiyorsanız bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Bu hazırladığınız belgelerinizi, dosyalayarak ilgili sürücü kursuna götürmeniz gerekmektedir. Dosyanızda herhangi bir belge eksik olduğu zaman kayıt işlemi yapılamamktadır.

– 2 Adet biyometrik fotoğraf
– T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
– Sağlık raporu
– Öğrenim belgesi
– Sicil beyanı

M Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

M sınıfı ehliyet veren kurslara kayıt yaptırılarak teorik derslere katılmak gerekmektedir. Teorik derslerin sonunda yapılacak olan E-sınavda 70 puan ve üzeri bir puan almış olmak gerekmektedir. Daha sonra kursumuzun ayarlayacağı gün ve saatte direksiyon sınavına katılarak bu pratik sınavında başarılı olmanız halinde M sınıfı ehliyet belgesini almaya hak kazanırsınız. Daha sonra 2 adet biyometrik fotoğraf, sağlık raporu ve ehliyet harcının dekontu ile ilçe nüfus müdürlüğüne giderek ehliyetinizi alabilirsiniz. M tipi ehliyetinizi almak için Konya en iyi ehliyet kursu arayışı içerisindeyseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.