D1 Ehliyet Belgesi Kursu

D1 Ehliyet Kursu

D1 Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

D1 sınıfı ehliyet, minibüs kullanacak kişilerin alması zorunlu olan ehliyet sınıfıdır. D1 sınıfı ehliyete sahip olan kişiler aynı zamanda M, B, B1 ve F sınıfı ehliyetlere sahip kişilerin kullanabildiği araçları da kullanabilmektedirler. Yani motor hacmi 125 cc’den küçük, motor gücü 4 kilowatın altında ve saatte hızı 45 kilometreden düşük motosikletleri veya mopedleri kullanabilirler. Motor gücü 15 kw altında motor ağırlığı 400 kilogramı aşmayan ATV UTV gibi 4 tekerlekli motosikletleri, otomobilleri ve kamyonetleri kullanabilirler. Ayrıca lastik tekerlekli traktörleri de kullanma hakkına sahip olmaktadırlar. 

D1 Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

– 21 yaşını doldurmuş olanlar
– B sınıfı ehliyete sahip olanlar
– D1 sürücü belgesi almanıza engel teşkil edecek sabıka kaydı bulunmamak
– Sürücü olabileceğinize dair sağlık raporunu alabilecek durumda olmak

D1 Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

D1 sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– B sınıfı sürücü belgesi ve fotokopisi
– Diploma veya eğitim durumunu gösteren belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Sicil beyanı

D1 Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

D1 sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler öncelikle B sınıfı bir ehliyete sahip olmalıdırlar. B sınıfı ehliyet almak istiyorum diyorsanız, BURAYA tıklayarak uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen B sınıfı ehliyet hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sürücü adayı teorik dersleri alır ve yazılı sınava girer. MEB tarafından yapılan e-sınavdan 70 puan aldığı taktirde sınavı başarıyla geçmiş demektir. Daha sonra direksiyon dersleri almaya başlar ve kendini hazır hissettiği taktirde direksiyon sınavına girer. Yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

D1 Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Kursumuza kaydınızı yaptırdıktan sonra işinde uzman eğitmenlerimiz ile teorik derslerinizi almaktasınız. Yazılı sınav ücretini yatırarak sınavdan başarıyla geçmeniz halinde direksiyon derslerine başlamaktasınız.  Ehliyet harç ücretini yatırarak direksiyon sınavına girmektesiniz. Direksiyon Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.