B1 Ehliyet Belgesi Kursu

B1 Ehliyet Kursu

B1 Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

B1 Ehliyet Nedir?

B1 ehliyeti motor gücü 15 kilovatı geçmeyen ve motor ağırlığı 400 kilogramı aşmayan 4 tekerlekli motosikletleri kullanabilirler. B1 sınıfı ehliyet, ATV ve UTV gibi 4 tekerlekli motosiklet sınıfına giren araçları kullanacakların alması zorunlu olan sürücü belgesidir. B1 sınıfı ehliyet sahipleri aynı zamanda M sınıfı ehliyetlerin kullanabildiği araçları da kullanabilirler.

B1 Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

– B1 sınıfı ehliyet almak isteyenlerin uyması gereken ilk kriter yaş sınırıdır.  Sürücü adayı 16 yaşını doldurması gerekir.
– B1 sürücü belgesi almasına engel teşkil edecek sabıka kaydı olmayanlar
– Sürücü olabileceğine dair sağlığı herhangi bir sorun teşkil etmeyenler ve sağlık raporu alacak durumda olanlar

B1 Sınıfı Ehliyet Kaç Yaşında Alınır?

Ehliyet almak isteyenlerin uyması gereken ilk kriter yaş sınırıdır. B sınıfı ehliyet ve B1 sınıfı ehliyet almak için yaş sınırları farklıdır.  B sınıfı ehliyet alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. B1 sınıfı  ehliyet almak isteyen sürücü adayının ise 16 yaşını doldurması gerekir. 

B1 Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

B sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– Diploma veya öğrenim belgesi
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Sabıka beyanı

Bu evraklar ayarlanır ve kursa teslim edilir. Evraklarda herhangi bir eksik olduğu taktirde ehliyet kursuna kayıt yapılamamaktadır.

B1 Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

B1 sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler bir sürücü kursuna kayıt olarak teorik eğitim almalıdırlar. Motor, ilk yardım, trafik ve trafik adabı konularında dersler alan sürücü adayları yapılacak olan teorik sınavdan başarılı olduğu takdirde direksiyon dersleri almaya başlarlar. Pratik yaparak ve sürüş eğitimini alarak yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursumuzun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

B1 Sınıfı Ehliyet Fiyatları Ne Kadar?

Sürücü kursuna kaydınızı yaptırdıktan sonra ilk olarak yazılı sınav harcınızı yatırarak teorik sınava girmektesiniz. Ardından uzman eğitmenlerimizden araç sürüşü derslerinizi tamamlayarak direksiyon sınav harcını yatırarak direksiyon sınavına girmektesiniz. Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.