B Ehliyet Belgesi Kursu

B Ehliyet Kursu

B Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

B sınıfı ehliyet, otomobil ve kamyonet kullanacakların alması zorunlu olan sürücü belgesidir. B sınıfı ehliyet sahipleri aynı zamanda M, B1 ve F sınıfı ehliyetlerin kullanabildiği araçları da kullanabilirler. M tipi ehliyeti alarak MOPED ismi verilen küçük tip motosikletleri kullanabilirler.  B1 ehliyetini alarak motor gücü 15 kilovatı ve ağırlığı 400 kilogramı geçmeyen 4 tekerlekli motorları kullanabilirler. F tipi ehliyet sahibi olarak lastik tekerli traktör kullanma hakkına sahip olabilirler.

B Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

– 18 yaşını doldurmuş olmak adaylardan istenen ilk şarttır.
– B sınıfı sürücü belgesi almasına engel teşkil edecek sabıka kaydı olmayanlar
– Sürücü olabileceğine dair sağlık raporu olanlar B sınıfı ehliyeti alabilirler.

B Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

B sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– Diploma veya eğitim durumunu gösterir belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Sicil beyanı

B Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

B sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler bir sürücü kursuna kayıt olarak teorik eğitim almalıdırlar. Motor, ilk yardım, trafik ve trafik adabı konularında dersler alan sürücü adayları, yapılacak olan teorik sınavdan başarılı olduğu takdirde direksiyon dersleri almaya başlarlar. Pratik yaparak ve sürüş eğitimini alarak yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursumuzun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

B Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır?

Tüm teorik derslerini tamamlamış ve teorik sınavı kazanmış sürücü adayları ehliyet sınavına girmeye hak kazanır. Ehliyet sınavını kazanan ve B sınıfı ehliyetine sahip olan aday sürücüleri otomobil ve kamyonet kategorisine dahil tüm araçları kullanabilir.  B sınıfı ehliyete sahip olan sürücülerin ek olarak avantajı vardır. Bu sürücüler B1, M, D1 ve F sınıfına ait araçları da kullanma yetkisine sahiptirler. 4 tekerlekli motosikletleri, azami yükü 4250 gram olan traktörleri de kullanabilirler.

B Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.