C1 Ehliyet Belgesi Kursu

C1 Ehliyet Kursu

C1 Sınıfı ehliyet almak için doğru adrestesiniz.

C1 Sınıfı Ehliyet Nedir?

C1 sınıfı ehliyet, ağırlığı 3500 kilogram ile 7500 kilogramın arasında olan kamyon ve çekici kullanacakların alması zorunlu olan sürücü belgesidir.  C1 sınıfı ehliyete sahip olmak isteyen sürücü adaylarının öncelikle B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir.  “C1 sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır?” diye sorulacak olursa C1 sınıfı ehliyet sahipleri aynı zamanda M, B, B1 ve F sınıfı ehliyetlerin kullanabildiği araçları da kullanabilirler. Yani MOPED denilen küçük tip motosikletleri, otomobilleri, kamyonetleri, motor gücü 15 kilovat ve ağırlığı 400 kilogramı geçmeyen 4 tekerli motorları ve lastik tekerlekli traktörleri kullanabilirler. 

C1 Sınıfı Ehliyeti Kimler Alabilir?

C1 sınıfı ehliyet almak isteyenleri uyması gerekn şartlar vardır. 

– 18 yaşını doldurmuş olması zorunludr.
– En az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.
– Daha önceden B sınıfı ehliyet sahibi olması gerekmektedir.
– B sınıfı sürücü belgesi almanıza engel teşkil edecek sabıka kaydı bulunmaması zorunludur.
– Sürücü olabileceğinize dair sağlık muayenesinden geçerek sağlık raporu alınması gerekmektedir.

C1 Sınıfı Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

C1 sınıfı ehliyeti alabilmek için sürücü adaylarından kursa başlamadan önce istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şunlardır:

– Kimlik fotokopisi
– B sınıfı sürücü belgesi ve fotokopisi
– Diploma veya eğitim durumunu gösteren belge
– 2 adet biyometrik fotoğraf
– Sağlık raporu
– Sabıka beyanı

C1 Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

C1 sınıfı ehliyet almak isteyen kişiler öncelikle B sınıfı bir ehliyete sahip olmalıdırlar. B sınıfı ehliyet almak istiyorum diyorsanız, BURAYA tıklayarak uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen B sınıfı ehliyet hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sürücü adayı teorik dersleri alır ve yazılı sınava girer. MEB tarafından yapılan e-sınavdan 70 puan aldığı taktirde sınavı başarıyla geçmiş demektir. Daha sonra direksiyon dersleri almaya başlar ve kendini hazır hissettiği taktirde direksiyon sınavına girer. Yapılacak olan direksiyon sınavından başarılı oldukları takdirde kursun vereceği belgeler ile nüfus müdürlüklerine giderek ehliyetlerini alabilirler.

C1 Sınıfı Ehliyet Almanın Maliyeti ve C Ehliyet Harcı Ne Kadar?

Kursumuza kaydınızı yaptırdıktan sonra işinde uzman eğitmenlerimiz ile teorik derslerinizi almaktasınız. Yazılı sınav ücretini yatırarak sınavdan başarıyla geçmeniz halinde direksiyon derslerine başlamaktasınız.  Ehliyet harç ücretini yatırarak direksiyon sınavına girmektesiniz. Direksiyon Sürücü kursu fiyatları bulunduğunuz şehre göre farklılıklar gösterebildiği için kursumuz ile iletişime geçerek en doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.